kölelere

Ülkemiz toplumunda olduğu gibi aslında bütün yığınlarda

(yığınlar: birbiri gibi hareket edenler) tek çözüm yolu kendi kendilerinin bağımsız kendilerinin patron kendilerinin söz sahibi olmasıdır. İşçi maaşını alana kadar eylemci, kadın hakkını alana kadar feminist ve sosyalist ortamını kurduğu kadar bireyci!

Herşeyin anlamsızlaştığı bir çağdayız. Kalem kağıt hatta sözcükler. Yaşadığımız topraklarda halk denen organizma, kendini kendisiyle varedebilirken ve küfrettiği düzen partilerine her seçim sabahında koşaraktan oy verirken bir çok şey anlamsız gibi geliyor hepimize. Ülkeyi yönetenlerden takside, bakkalda, işyerinde yada okulda hepimiz muzdaribiz. Herkesin edecek bir küfürü varken, herkesin yapacak bir eylemi yok sadece.

12 eylül cuntacılarının bu memlekette bıraktığı artıklar başta gençlik olmak üzere her yaştan insanın hayatında bir kirlenmişlik barındırmaktadır. Bir kuşağı silerek yok edenler oldukçada başarılı olmuşlardır amaçlarında. Gençlik apolitik olmakla kalmayıp kendi dillerini oluşturarak artık anlamadığımız terimlerde ‘takılıyorlar’. Solumuzun durumuysa ortada: memlekette tek bir politika izlemeleri yeterliyken herkes kendi kafasından gitmekte. Sol artık halkın gündemi değil, inandırıcılığı olmayan basit sloganlar yumağı! Halk kendinden gördüğünün peşinden gidecektir. Başbakan ne kadar da pervasız saldırıyor oysa; maalesef kölelerin anladığı dilde budur!

                                   YAZAN:          ANTİ LOP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !